top of page

סל ענק מריבועי גראני הוראות כתובות וסרט הדרכה


תחילתו של מעשה: כשחברת סופרקיט פנתה אלי בבקשה לתכנן ולסרוג עבורם מוצרים מחלק מרפרטואר חוטי החורף שלהם, מאוד שמחתי והתרגשתי. זו הפעם השלישית שאנו משתפים פעולה, וכל תהליך היצירה אתם פורה ומאפשר לי הרבה ביטוי אישי.

כמו תמיד, התחלנו בסקירת קטלוג הצמר. הרשו לי להציג את מגוון חוטי נוטס היפיפיים => תוכלו לראות בתמונות משמאל, שסריגת משטחים בשתי מסרגות מניבה משטחים יפיפיים לאור הרכב ותחלופת הצבעים בחוטים.

והנה מגוון חוטי מלגה הוותיקים => מבחר גדול של צבעים משגעים.

ברגע שראיתי את שני סוגי החוטים מונחים זה לצד זה, נדלקתי על השילוב של שני חומרי הגלם הססגוניים הללו, וחשבנו יחד איזה מוצרים אפשר לסרוג אתם. לאחר מחשבה רבה - אלה הצבעים שבחרנו => (מובן שאתם יכולים לעשות כל בחירה אחרת על פי טעמכם האישי)

ותראו את החוט החתיכי הזה מקרוב - הוא פשוט יפיפה בעיני!!!

היות והחוטים עבים, היה ברור שהם יסרגו במהירות יחסית, ושהטקסטורה שתתקבל תהיה בעלת נוכחות, אז חפשנו מוצר גדול, שיבלוט בבית. יחד עם זאת, הנחנו שלא כולם יאהבו מוצר גדול בהכרח, כך שחשוב היה שנוכל להציע להקטינו בהתאם לצורך.

חפשנו גם מוצר, שיתאים למרבית הסורגים מבחינת רמת קושי, ועם זאת יאתגר ויספק.

עם כל הנחות העבודה הללו נפל הפור על סל ריבועי גראני גדול, מעין סל אחסון דקורטיבי, שנוכל להניח אפילו בסלון הבית, ובו נאחסן חוטים/שמיכות/צעצועים ומה לא... לטובת מי שירצה לסרוג סל במידות אחרות, הוחלט להבהיר את העקרונות שיאפשרו זאת.

אז איך מתחיל תהליך כזה? בתכנון כמובן –

מבנה הסל 4 ריבועי גראני, שיסרגו בסיבובים, יחוברו ויהוו את דפנותיו של הסל. סביב דפנותיו יסרגו כמה סיבובים כדי ליצור עוד גובה. בסיס הסל ריבועי ויסרג בשורות, כך שיהיה צפוף יותר ביחס לריבועי הגראני. גם ידיות הסל יסרגו בשורות כך שגם הן יהיו במרקם צפוף. מידות החלטתי על מידות, שיאפשרו לאחסן כמות גדולה של חוטים / שמיכות בסלון שלי ויצאתי לדרך... גובהו של הסל כ-40 ס"מ, לא כולל ידיות, רוחבו ועומקו כ-36 ס"מ. משקלו כ-500 גרם. חלוקת צבעים

אני מאוד אוהבת להתחיל כל ריבוע בצבע כהה ולסיים בצבע בהיר. לטעמי, זה מה שמקנה למוצר מראה אוורירי שכזה, אז תכננתי כך את 4 דפנות הסל.

ולטובת הפרקטיות החלטתי על צבע צהוב עבור הבסיס.

היות והסל תוכנן להישאר בבית כאלמנט אחסון, והיה ברוררר שאף אחד לא יורשה לגעת בו חוץ ממני :), החלטתי שגם הידיות יסרגו ברובן בחוט בהיר.

חוט בוקלה זה מעולה???

גילוי נאות – עם חוט בוקלה אין לי ניסיון טוב בלשון המעטה, ובמובן זה – הפתעה גדולה

המתינה לי. כשהתחלתי לסרוג עם חוטי נוטס, הסתבר שמדובר בחוט נעים ונוח לסריגה גם במסרגה אחת וגם בשתיים, ואפילו פרימתו נעשית בקלות!!! בקיצור, במקרה זה נכתיר בשמחה את חוט הבוקלה כמעולה:)

פתיחת וסגירת סיבובים אתם וודאי מכירים את התופעות הידועות לשמצה, הכוללות מראה שונה בתחילת וסיום סיבובים ונטיית "אוזני הריבוע" לשמאל או לימין (תלוי יד אתה אתם סורגים). לצערי הן יתרחשו גם פה, ואפילו ביתר שאת, משום שמדובר בחוטים עבים ובסריגת הרבה סיבובים. כדי להימנע משתיהן, החלטתי לסגור ולפתוח סיבובים באופן כזה שכמעט לא יראו עקבות ולהפוך את העבודה בכל סיבוב החל מסיבוב 5. הכל מודגם בסרטון ההדרכה (תוכלו לגלול מטה ולראותו)

תהיות באשר לחיבורים...

את חיבור 4 ריבועי הגראני זה לזה החלטתי לעשות עם חוט נוטס היפיפה, כך שהריבועים יתחמו כיחידות מובחנות ולא יתקבל מראה בצבע שמנת בלבד. סרגתי ח"ע 1 בכל 2 תפרים מתאימים לאורך הצלעות, כמודגם בסרטון ההדרכה. זו המעטפת או דפנות הסל לאחר החיבור=>

לאחר שסיימתי לסרוג את ריבוע הגראני עברתי לסרוג את הבסיס. לאורך כל מלאכת הסריגה היה לי ברור שאם ע"ש הן פועל יוצא של מס' התפרים על צלע ריבוע הגראני, בשורות לא יתאפשר חיבור של תפר 1 ריבוע הגראני לשורה 1 בבסיס, היות וכדי להגיע לצורת ריבוע יש לסרוג יותר שורות. מזל שלקח קצת זמן לסרוג את הבסיס – משום שתוך כדי כך הגעתי למסקנה איך אני רוצה להציג לכם את חיבור הסל ואני מקווה שהצלחתי לעשות זאת באופן ברור בהדרכה. הכל צולם ממש מקרוב במטרה להבהיר ככל שניתן מה לסרוג היכן וכולי תקווה שתיהנו ולא תשכחו

לשלוח לנו תמונות ו/או לתייג אותנו ברשתות החברתיות.

לצד הדרכת הווידאו שנמצאת כאן למטה, דאגנו לכם גם להדרכה כתובה כאן

אם תרצו לעיין בקטלוג הצמר של חברת סופרקיט אתם מוזמנים להקיש כאן

ואם תרצו לרכוש את החוטים המשגעים - תוכלו להציץ ברשימת חנויות הצמר המשווקות את החוטים כאן (מומלץ ליצור קשר טלפוני עם החנויות ולוודא שהחוטים במלאי)

סריגה נעימה:)

bottom of page